Premier Division

YEAR NAME CLUB GOALS
2016 Daniel BREESE  UTS Bats 53
2015 Trent STUBBS East Coast Eagles 59
2014 Braydon FOWLER Manly Warringah 80
2013 Rory MILLER Western Suburbs 63
2012 Leigh LAVERY UNSW/ES 98
2011 Jamie VLATKO East Coast Eagles 72
2010 Matt EURELL Western Suburbs 74
2009 Gus SEEBECK East Coast Eagles 111
2008 Brad ABBOTT UNSW/ES 89
2007 Brad ABBOTT UNSW/ES 71
2006 Gus SEEBECK East Coast Eagles 61
2005 Laine SPENCER Pennant Hills 48
2004 Laine SPENCER Pennant Hills 63
2003 Peter DUGMORE St George 61
2002 Lee CAMPBELL Western Suburbs 62
2001 Lee CAMPBELL Balmain 65
2000 Chris DALE North Shore 72
1999 Chris DALE North Shore 102
1998 Ashley READE Balmain 80
1997 Chris DALE North Shore 81
1996 Randal GREEN Pennant Hills 68
1995 Randal GREEN Pennant Hills 82
1994 Michael CLIFT St George 95
1994 Mark SANSON Western Suburbs 95
1993 Michael CLIFT St George 119
1992 Gavin NICHOLSON Campbelltown 60
1991 David FOSTER Holroyd Parramatta 95
1990 Peter ROBERTSON North Shore 89
1989 Peter ROBERTSON North Shore 102
1988 Paul ANGELIS North Shore 124
1987 Wayne COPE Campbelltown 99
1986 Allan MAPLESON East Sydney 115
1985 Tim SMITH Campbelltown 120
1984 Steve BIRD Pennant Hills 96
1983 John HENDRIE North Shore 71
1982 Geoff SPALDING East Sydney 105
1981 Peter RUSCUKLIC East Sydney 213
1980 Peter RUSCUKLIC East Sydney 156
1979 Peter RUSCUKLIC East Sydney 136
1978 Wes PRESTON Western Suburbs 101
1977 Peter PHYSICK East Sydney 63
1976 Paul CAVANAGH Western Suburbs 74
1975 Paul CAVANAGH Western Suburbs 84
1974 Dick BEDNARSKI Southern Districts 96
1973 Chris BRADLEY Western Suburbs 109
1972 Lindsay HETHERINGTON Western Suburbs 123
1971 Jeff TREWIN North Shore 73
1970 Jeff JARRETT Western Suburbs 113
1969 Emmy KERINAIVA St George 93
1968 Gordon BOWMAN Newtown 87
1968 Jack HAMILTON Eastern Suburbs 87
1967 Peter RYDER Western Suburbs 60
1966 Don MCKENNA St George 71
1965 Phil PROSSER Southern Districts 79
1964 Don MCKENNA St George 77
1963 Ellis NOACK Newtown 55
1962 Denis AITKEN Newtown 96
1961 Laurie MCNULTY Newtown 61
1960 Laurie MCNULTY Newtown 79
1959 Les PERCEIRA North Shore 71
1958 Frank FINDLAY Newtown 78
1957 Laurie MCNULTY Newtown 98
1956 Terry INGERSOLL Western Suburbs 118
1955 Danny WILSON Sydney Naval 84
1954 Max MAYO North Shore 80
1953 Joe HUGHES Eastern Suburbs 89
1952 Robert HALL Western Suburbs 89
1951 Roger DUFFY Newtown 96
1950 Roger DUFFY Newtown 78
1949 Clinton WINES Eastern Suburbs 81
1948 Clinton WINES Eastern Suburbs 56
1947 Joe HUGHES Newtown 56
1946 Des DONKIN St George 80
1945 Sam LOXTON Eastern Suburbs 71
1944 Don TRIGG Sydney Naval 47
1943 Bill WOOD South Sydney 95
1942 Milton EDGEWORTH Eastern Suburbs 35
1941 Harry CRANE Newtown 82
1940 Milton EDGEWORTH Eastern Suburbs 72
1939 Stan POWDITCH St George 74
1938 Clarrie STARR South Sydney 61
1937 Stan POWDITCH St George 117
1936 David PROBYN South Sydney 79
1935 Stan POWDITCH St George 80
1934 Jim PHELAN Jnr Newtown 78
1934 Clarrie STARR South Sydney 78
1933 Stan MILTON Eastern Suburbs 78
1932
1931 Stan CASTLE Sydney 102
1906 A SCOTT North Shore 112